Jesteś tutaj: Strona głównaO firmie

O firmie

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Końskich powstała w 1957 roku. W początkowym okresie skup mleka nie przekraczał 2 milionów, a obecnie Spółdzielnia skupuje i przetwarza blisko 81 milionów litrów mleka rocznie. Nowoczesną bazę stanowią dwa duże, dobrze wyposażone obiekty produkcyjne: proszkownia mleka i zakład miejski. Wraz z uruchomieniem w 1975 roku proszkowni mleka rozpoczął się gwałtowny rozwój Spółdzielni. Proszek mleczny naszej produkcji znalazł uznanie na rynkach zagranicznych. Tradycyjnymi odbiorcami są takie kraje jak: Holandia, Niemcy, Brazylia, Argentyna, Meksyk, Egipt, Algieria. Na rynku krajowym słyniemy z mleka spożywczego znanego pod marką koneckie. Jest ono oferowane w różnych asortymentach i opakowaniach.

 

Najnowsza nasza oferta to mleko pasteryzowane o przedłużonym terminie przydatności zapakowane w butelkę. Wizytówkę Spółdzielni stanowi też szeroka gama masła: Szlachetne, ekstra, ekstra blok. Produkujemy wysokiej jakości galanterię: ser miękki w solance , twarogi, śmietanę, maślankę naturalną i smakową, kefir, mleko ukwaszone zsiadłe.

 

Dzięki własnym badaniom marketingowym wiemy, że konsumenci doceniają oryginalny smak i wysoką jakość Naszych produktów. Zaopatrujemy w nie, poza rynkiem lokalnym, także aglomeracje miejskie (Warszawa, Łódź, Kraków, Tarnów, Radom, Górny i Dolny Śląsk). Potwierdzeniem wysokiej jakości produktów OSM Końskie są przyznane nagrody i wyróżnienia na najbardziej prestiżowych targach i konkursach takich jak:

  • "Mleko – Expo" - corocznie medale KZSM za najwyższą i wyróżniającą jakość produktów
  • "Kapeulusz Merkurego"
  • Polski Producenr Żywności - wyróżnienie
  • Godło "Agro Polska"

Dwukrotnie zostaliśmy nagrodzeni Pucharem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za: "stałą wysoką jakość produkcji" oraz "za szerzenie postępu w przetwórstwie mleka i pomocy w rolnikom w rozwoju hodowli bydła".

 

OSM Końskie uczestniczy od dłuższego czasu w największych targach branży spożywczej w kraju: "POLAGRA" w Poznaniu i "MLEKO-EXPO" w Warszawie.

 

Firma jest również aktywnym uczestnikiem wszelkiego rodzaju imprez organizowanych w obrębie makroregionu m. innymi "Międzynarodowe Targi Spółdzielcze w Kielcach", "Dni Otwartych Drzwi" w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach.

 

Spółdzielnia jest wielokrotnym laureatem tych i wielu innych konkursów, targów i imprez handlowych.

Wszelkie prawa zastrzeżone 2024 Mleczarnia Konecka
26-200 Końskie, ul. Zielona 11
Tel. centrala:     41 375 13 33
Tel. sekretariat: 41 375 13 39
Faks sekretariat: 41 375 13 38
E-mail: sekretariat@osm.konskie.pl
Wykonanie: